Hizmetler | Epidemiyolojik Saha Çalışmaları

Epidemiyolojik Saha Çalışmaları

Epidemiyolojik saha çalışmaların alanında neredeyse Türkiye’de yapılan birçok prevelans çalışması Omega Araştırma tarafından gerçekleşmiştir. Tasarım ve saha aşamalarında tecrübesiyle özellikle uzmanlık derneklerine destek olmaktadır.

Çalışma Tasarımı/Protokol Tasarımı

Tıbbi cihazların etkililik ve güvenliğini en iyi şekilde gösterebilmek için tasarımı yapılan çalışmalar için yerel gerekliliklere ve uluslararası kılavuzlara göre protokolü hazırlanmaktadır.
Hemen Başvur

Veri Toplama Formu ve BGOF Tasarımı

Protokole ve çalışma amaçlarına uygun olarak tasarlanan veri toplama formu ve güncel kılavuzlara göre hazırlanmış bilgilendirilmiş gönüllü olur formu tasarımı yapılmaktadır. 
Hemen Başvur

Etik Kurul ve Sağlık Bakanlığı Dosyası Hazırlama

Etik kurul dosyası ve Sağlık Bakanlığı için hazırlanan başvuru dosyası hazırlanarak başvuru işlemleri yapılır ve takip işlemleri yapılır. Epidemiyolojik çalışmalar için yerel yönetimlerden ve İl Sağlık Müdürlüğü’nden de gerekli izinler alınmaktadır.
Hemen Başvur

Saha Çalışması

Epidemiyolojik saha çalışmalarında kullanılacak deneyimli sağlık çalışanları en son teknolojiyi kullanarak sahadan toplanan verileri Omega veri merkezine iletilir. Aynı zamanda çalışma tasarımına uygun olarak kan/idrar vb. numuneleri gönüllülerden toplamaktadır.
Hemen Başvur

Proje Yönetimi ve Denetimi

Epidemiyolojik çalışmalarda proje yönetimi ve denetimi çalışmanın kalitesini ve maliyetlerini açısından oldukça önemlidir. Deneyimli proje yönetim ekibi, saha ekibini en uygun şekilde yönlendirerek çalışmaların en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır.
Hemen Başvur

Laboratuvar Organizasyonu ve Yönetimi

Sahadan toplanan numunelerin uygun şekilde ve en kısa sürede merkezi laboratuvara iletilmesi son derece önemlidir.Saha ekibi santrifüj ve 2-8ºC’deki özel taşıma çantaları ile numunelere laboratuvara iletmektedir.
Hemen Başvur

Veri Yönetimi

Epidemiyolojik saha çalışması devam ederken elektronik olarak toplanan verileri ile yapılan eş zamanlı veri yönetimi ile, sahada yapılan veri giriş yanlışları veya eksikleri aynı gün içerisinde saha ekibine iletilerek çözümlenmesi sağlanır.
Hemen Başvur

Veri Girişi

Kağıt ile toplanan verilerin veri girişi hızlıca tamamlanarak çalışma sonunda hızlıca analiz aşamasında geçilebilir. Deneyimli veri giriş ekibi ile hızlı/güvenilir veri girişi işlemleri tamamlanır.
Hemen Başvur

İstatistik Analiz ve Raporlama

Deneyimli istatistik ekibi ile Omega Araştırma, epidemiyolojik saha çalışmaları ile toplanan verilerin analizlerini, çalışma amaçlarına uygun olarak yapmaktadır.
Hemen Başvur